O klubie

Drużyna złożona z byłych oraz czynnych zawodników AZS-AWF Warszawa, Skry Warszawa oraz Frogs Warszawa pod opieką Krzysztofa Folca zwyciężyła w charytatywnym turnieju Warsaw Tens, organizowanym przez Frogs Warszawa. Występowali pod szyldem Legia Rugby, grając w białych koszulkach z charakterystycznym herbem Legii opasanym przez wieniec laurowy, wraz z piłką do rugby.


Następnie na treningi przychodziło około 30 osób, by wraz z mijającym czasem i brakiem postępów w oficjalnej rejestracji klubu – liczba ta stopniała do 10-15 osób, które związały się z AZS-AWF Warszawa na finalny sezon tego klubu w lidze. W marcu 2013 zarząd sekcji zdołał zarejestrować stowarzyszenie „RC Wojskowi Warszawa”, którego głównymi sygnatariuszami byli Jan Bukowski, Marcin Danieluk, Łukasz Miśkiewicz, Bartosz Perczyński, Kamil Rutkowski oraz Marcin Stolarz. Następnie podpisano umowę licencyjną z KP Legia Warszawa. Od tego czasu sekcja zaliczyła ogromny wzrost, dorabiając się w szczytowym momencie 80 zawodników zgłoszonych do rozgrywek seniorów mężczyzn, zakładając sekcję kobiet liczącą 25 zawodniczek pod opieką Łukasza Nowosza i zdobywając komplet zwycięstw w rundzie jesiennej sezonu 2013/2014 drugiej ligi.

Sekcja obecnie posiada ponadto drużyny juniorów oraz kadetów. Stałym miejscem treningów jest boczne boisko piłkarskie przy Łazienkowskiej 3.